بازرگانی نوآوران اترک

Praesent gravida posuere purus, in rhoncus turpis blandit sit amet. Integer laoreet auctor dignissim. Quisque in neque vitae metus molestie malesuada. Nulla facilisi. Praesent nulla augue, fringilla vel condimentum sed, posuere vel mauris. In sollicitudin metus id tortor varius in bibendum augue porta. Sed ut velit eros. Sed in orci odio.

اجرای نمای ترمووود

جهت آشنایی کلی با شرایط نصب چوب ترمووود توجه شما را به نکات زیر جلب مینماید:

  اکثر چوب های ترمووود که در نمای ساختمان بکار می روند (چوب های Pine) از مغز درخت کاج تهیه شده اند، برای جلوگیری از شل شدن حلقه های سالیانه چوب بهتر است هنگام نصب، مغز چوب به سمت داخل(به سمت زیر سازی) قرار گیرد در ضمن اینکار باعث می گردد که قسمت نرم تر چوب(مغز چوب) از آسیب های مکانیکی در امان مانده و قسمت های سختر الوار در معرض آسیب و شرایط جوی قرار گیرد.

آموزش نصب ترمووود نما و کف 

  برای نصب ترمووود می توان از روش های سنتی مثل میخ و چکش و یا روش های جدیدتر مانند تفنگ میخ زنی استفاده کرد؛ در هنگام استفاده از میخ بایستی توجه داشت که سر میخ از سطح کار بیرون نباشد یا بلعکس داخل کار فرو رفتگی ایجاد نکند، هنگام کار با چکش نیز باید دقت داشت که از برخورد بیجای چکش و چوب جلوگیری کنیم، همچنین میتوان جهت نصب چوب ترمو از پیچ های استیل یا گالوانیزه نیز استفاده کرد. استفاده از پیچ بجای میخ باعث ایجاد استحکام بهتری در اتصال بین دو چوب (چوب نما و چو زیر سازی) می گردد، در هنگام اجرا به روش پیچ روی کار بایستی دقت داشت چوب نما حتماً قبل از ورود پیچ با متر مناسب سوراخکاری شده باشد نکته دیگر هنگام نصب به روش میخ زنی یا پیچ روی کار (پیچ نمایان) اینکه تعداد میخ یا پیچ در هر ردیف از نصب بستگی به پهنای چوب دارد به طور کلی فارغ از ضخامت چوب پیشنهاد می شود برای پهنای چوب بالای 125 میلیمتر 2عدد نصب در هر پهناصورت پذیرد.

آموزش نصب ترمووود نما و کف 

نکات اولیه هنگام کار بامحصول

  ترمووود مخصوصاً از نوع چوب با تراکم پایین مانند چوب Pine در برابر ضربه و خراشیدگی بسیار حساس می باشد، در هنگام حمل و نقل یا نصب حتماً به این نکته توجه داشته باشید.

  برش در ترمووود مانند برش سایر چوب ها انجام می شود و نیاز به ابزار خاصی ندارد، در هنگام برش و یا کار با ابزار چوب پوشیدن ماسک ضد گرد و غبار توصیه می شود علیرغم اینکه در فرآیند ترمو هیچ مواد شیمیایی خاصی استفاده نمی شود و خاک حاصل از برش چوب ترمو ضرر خاصی برای سلامتی ایجاد نمی کند لیکن چون گرد و غبار تولید شده از برشکاری روی چوب ترمو بسیار ریز می باشد استفاده از ماسک برای جلوگیری از آسیب های احتمالی ضروری می باشد.

  استفاده از دستکش مناسب هنگام کار با چوب ترمو توصیه می شود، فرو رفتن تراشه چوب در دست هنگام کار می تواند بسیار دردناک باشد.

 

 آموزش نصب ترمووود نما و کف

 

توصیه های لازم جهت نصب

  فاکتورهای مهمی هنگام نصب چوب ترمو وجود دارند مانند فاصله بین چوب ها، سطحی که باید در معرض شرایط جوی قرار گیرد، شرایط سطحی که چوب روی آن اجرا می گردد و موادی که جهت نصب و زیرسازی بکار میرود.

  رعایت نکات توصیه شده در مورد این فاکتور ها تأثیر بسزایی روی زیبایی و دوام کار اجرا شده خواهد گذاشت.

  1. اگر تمیزی و سرعت نصب از فاکتورهای مهم است اجرای نمای چوب باید در آخرین مرحله قرار بگیرد.
  2. زیرسازی خوب در جهت های عمودی بالا به پایین و عرضی چپ به راست باید کاملا دقیق و تراز باشد.
  3. زیر سازی زیر چوب در صورتیکه سیمان باشد به ضخامت 3سانتی متر مطلوب می باشد.
  4. در زیر سازی آهن به سبک سازه باید توجه شود و از اتصال های غیر مرتبط پرهیز کرد.
  5. سطح زیرین کار زیر سازی باید قوطی 40*40 می بایست از وسط تا وسط آهنکشی 50cm باشد.
  6. برای چوب های زیر سازی فاصله پیچ ها بین 4سانتی متر تا 6سانتی متر از سر چوب تا وسط چوب در نظر بگیرید.
  7. بهترین نوع پیچ برای نصب زیرسازی اتصال چوب به سیمان و آهن، پیچ ها گالوانیزه یا استیل با طولی حداقل 6سانتی متر به همراه رول پلاک می باشد.
  8. از ایجاد سوراخ بوسیله خود پیچ در چوب خودداری شود ابتدا با مته و دریل سوراخ کاری نمایید.
  9. همچنین موقعیت میخ از لبه تخته بایستی حداقل 2 و حداکثر 3 برابر ضخامت تخته در نظر گرفته شود از نظر فاصله میخ از سر هر الوار نیز معمولاً فاصله ای بین 4 تا 6 سانتیمتر تا وسط میخ یا پیچ توصیه می گردد مقادیر کمتر باعث ایجاد ترک و شکستگی در سر چوب و بیشتر از آن ممکن است باعث تابیدگی چوب در لبه ها  و نامتقارن شدن آنها گردد

 هر چند این استاندارد بسته بر قوانین ساخت و ساز در هر کشور مغایرت می کند.

 در زیر اطلاعات کلی میخ برای نصب چوب روی نمای ساختمان آورده میشود.

  الف) میخ ها بایستی فولادی و ضد زنگ مطابق با استاندارد های جهانی باشند.

  ب) سر میخ ها حتماً لازم نیست خیلی بزرگ باشند و به گونه ای طراحی شده باشند که به سطح چوب آسیب نرساند اما از طرف دیگر نبایستی سر آنها را طوری فشرده کرد که داخل چوب فرو روند.

  ج) ضخامت و نوک آنها نبایستی به گونه ای باشند هنگامی که از لبه تخته به اندازه 180 میلیمتر داخل رفته شکافی به چوب بدهد.

  د) طول میخ ها بایستی مطابق با استاندارد های طول میخ (TRADA) باشد، به عنوان مثال برای چوب با ضخامت 20 میلیمتر نیاز به یک میخ با طول سه برابر ضخامت چوب داریم که یک نفوذ 40میلیمتری در داخل چوب زیر سازی بوجود آورد.

  ه) اگر برای میخکاری از چکش دستی استفاده کنیم به علت انعطاف فولاد ضد زنگ باید بدنه میخ 2.5 میلیمتر ضخامت داشته باشد تا خم نشود.

آموزش نصب ترمووود نما و کف 

نکات کلی نصب چوب ترموو در نما سازی و کف سازی

شرط اول برای زیبایی کار شما تراز بودن و مسطح بودن زیر سازی است پس لطفاً قبل از نصب چوب به این نکته توجه داشته باشید.

چوب ها را قبل از نصب برش داده و هر وجه آن را رنگ کنید.

در نصب چوب ترمو به زیر سازی این نکته مد نظر قرار گیرد که چوب نما هیچگاه مستقیماً به فلز متصل نمی گردد مگر در مواردی مانند نرده تراس که زیر سازی چوبی به زیبایی کار لطمه وارد می کند.

در نصب چوب نما به زیرسازی به این نکته توجه کنید که فاصله وسط تا وسط پیچ ها بایستی حدود 6 سانتیمتر باشد این اعداد در مورد کف سازی چوبی حدود 40سانتیمتر کافی می باشد.

در فصول مختلف فاصلۀ الوارهای نما از یکدیگر متفاوت است؛  در بهار و پاییز 5 میلیمتر، تابستان 3میلیمترو زمستان 7میلیمتر

چوب هایی که در نمای لووری یا نردبانی نصب می گردد می توانند در هر فاصله ای نصب گردند اما این فاصله بایستی با نظر کار فرما و با پوشش مناسب چهت جلو گیری از دیده شدن زیر نما دارد.

در نصب چوب های نمای الواری یا کف سازی روی زیرسازی چوبی بایستی از پیچ های گالوانیزه یا استیل با طول حداقل 4سانتی متر استفاده شود.

در نصب چوب های نما لووری (STS 42*42) باید پیچ ها با طول حداقل 7سانتی متر و از جنس گالوانیزه یا استیل باشد.

طبیعت چوب به گونه ای است که هنگام گرم شدن ابتدا در درازا افزایش طول دارد و اگر امکان اینکار را نداشته باشد در عرض می تابد در هنگام نصب به فضای مورد نیاز برای انقباض و انبساط چوب ها در طول توجه داشته باشید یعنی اینکه چوب ها در انتهای کار حداقل 1سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشند در دهانه های کمتر این مقدار می تواند تا حداقل 3 میلیمتر کاهش پیدا کند.

یکی از عواملی که در زیر سازی ترمووود بایستی مورد توجه قرار گیرد این است که حداقل توان تحمل 10 کیلو گرم بر متر مربع را در چوب های سوزنی و 20کیلوگرم بر متر مربع را در چوب های پهن برگ داشته باشند.

نکته آخر اینکه برای تمیزی کار و سرعت و دقت در نصب اجرای نمای چوب باید در آخرین مرحله از اجرای نما (بعد از سنگ کاری، نصب پنجره ها و ....) انجام گردد.

 آموزش نصب ترمووود نما و کف

بازگشت به بالا

تماس با ما

 

ارتباط مستقیم با کارشناسان فروش 

02155449317     02155449401    09120243118    09214241536

 

                               جهت عضویت روی کلیک کنید . تلگرام   telegram                                        

آهن مکان -فاز 1 شرقی - پلاک 20

 

جهت دریافت لیست قیمت و استعلام موجودی ها با ما تماس بگیرید.

Top of Page نماینده رسمی موتور بارزانته ایتالیا وارد کننده موتور کرکره برقی